Kurzy vaření indické kuchyně

Kurz indické kuchyně vedený Ajurvédským centrem Snéhan. Indie je typickou zemí koření a vlastní jednu z nejzajímavějších kuchyní světa. Koření má léčivé vlastnosti, tak jako bylinky. Zacházení s ním a jeho použití je důvěrně známé, můžeme ho mít stále po ruce. Je velmi trvanlivé. Koření, to jsou semena, plody, květy a listy rostlin, jsou koncentrovanou silou přírody. Správným použitím koření můžeme srovnat zažívací obtíže, pomůže nám s vysokým krevním tlakem a zklidní naše nervy. Kromě léčivých látek, působí také svou chutí a vůní. Těmito smyslovými vlastnostmi oslovuje a koordinuje naše podvědomí. Správně připravené menu nás léčí, rozveselí a dodá pocit spokojenosti.

JAKÉ JE JÍDLO, TAKOVÁ JE MYSL, JAKÁ JE MYSL, TAKOVÝ JE ŽIVOT.
To je ajurveda.

EXISTUJÍ TŘI PILÍŘE LIDSKÉHO BYTÍ: AHARA (jídlo), NIDRA (spánek), BRAHMAČARJA (sexuální zdrženlivost). Tělo je podporováno správným užitím těchto pilířů, potom sílí a roste.

Ačarja Čaraka – ajurvédský lékař

ZÁKLADY INDICKÉ KUCHYNĚ

Jde o praktický kurz, kde se seznámíte se základy ajurvédy.

Naučíte se používat správně koření a postupně připravíme celé menu (thálí): polévka (dál), sabdží (hlavní jídlo), 3druhy placek (čapáty, paráty, aluparáty), omáčka (rajta) a salát (pikles)

Cena: 1650Kč

KURZ INDICKÉ KUCHYNĚ PRO POKROČILÉ

Pro absolvování tohoto kurzu jsou nutné znát základy indické kuchyně.
Cílem je připravit účastníka kurzu po teoretické i praktické stránce pro náročnější přípravu jídel. (hostiny, slavnosti, svátky)

Naučíte se dělat PANÝR (přírodní sýr), domácí jogurt, sladkosti, SAMOSY, Pulau, Poja, Brijany atd.
Cena: 1750Kč

PODMÍNKY

Místo konání : Ajurvédské centrum – Snehan, Krakonošovo náměstí 21, TRUTNOV
Termín (po domluvě): soboty 9-13h., všední dny 15-19h. Pokud není uvedeno jinak.
Přednášející: Zuzana Trpáková (12 let praxe s indickou kuchyní)
Záloha: 7dní před konáním kurzu prosím uhraďte poplatek 700 Kč hotově v ajurvédském centru – Snéhan, nebo bankovním převodem na účet ajurvédského centra / ču : 2501355490/2010 /.  Storno poplatek je 450Kč. Děkujeme za pochopení.
Přihlášky a kontakt:

Nejbližší termín kurzu najdete v nabídce Blog.

Jestliže se účastník neomluví a nepřijde na smluvený termín, potom je platba nevratná.

Objednávka / Rezervace

    [recaptcha]