Detoxikace – Pančakarma

Každé hromadění nečistot, ať zevních nebo vnitřních, vede ke stagnaci tělesných funkcí a dává podnět k nerovnováze (DOŠ: Vat, Pit, Kaf). Tento stav je základem všech poruch činnosti organismu a následných nemocí. Je proto mimořádně důležité naučit se tělo zevně i vnitřně pročišťovat.

V ajurvédě se doporučuje každého půl roku provádět vnitřní očistné techniky – PANČAKARMU, které zbavují odpadů celé tělo. Tyto techniky uvádějí do rovnováhy dóši/V,P,K/a vedou k omlazení člověka.

Pančakarma se doporučuje v období, kdy končí extrémní roční období-zima a léto. U nás je vhodný čas na přelomu března a dubna i v září a říjnu.

Pro zdraví člověka je důležitá též očista mysli. Duševní stav zvaný SANTOŠA, neboli spokojenost, je klíčem k pevnému zdraví. Tamastické myšlenky jako je hněv, závist, žárlivost, připoutanost, strach a svárlivost, vedou k vnitřní nespokojenosti a ke zdravotním problémům.

Šťastná a spokojená povaha je pro zažehnání nemoci stejně důležitá jako vyvážená strava, ukázněná životospráva a pečlivá vnitřní a vnější očista.

Ajurvéda ví, že příroda je dokonale uspořádaný celek, v němž vše směřuje ke svému cíli a nic se v něm neděje náhodně. My lidé jsme součástí tohoto dynamického celku a tatáž vesmírná pravidla platí i pro nás. Pokud se příliš odchýlíme od vesmírné harmonie, pak vzniká nerovnováha v nás, jež je příčinou naší duševní nepohody a následně nemoci.

Chcete-li mít pevné zdraví, duševní pohodu a dlouhověkost, naučte se žít v harmonii s vyšším vesmírným systémem, s přírodou.

Ajurvédské centrum SNÉHAN vám nabízí i tuto možnost očisty – pančakarmu.

Součástí očisty je INDIVIDUÁLNĚ sestavený PROGRAM pro každého jednotlivce, který zahrnuje:

  • Diagnostiku
  • Pranajamu – očistné dechové techniky
  • Cvičení ajur-jógy
  • Ajurvédské procedury a masáže
  • Vhodnou stravu
  • Relaxace, meditace, procházky
  • Závěrečná doporučení pro domácí ošetření     

Tato očista trvá 1-3 dny a může pomoci všem, co chtějí být zdraví a žít plnohodnotně svůj život.